Natūralūs maisto papildai miego gerinimui
Autorius: Admin
Data: 23/09/2023
Peržiūros: 457
Komentarai: 0
Nuolatinis stresas darbe, santykiuose su šeima, persitreniravimas sporto salėje ir kitos problemos gali privesti prie miego sutrikimų. Jis yra begalo svarbus, kadangi miego metu yra atstatomi visi mūsų organizmo parametrai arba paprasčiau tariant, atstatomos jėgos. Perdirbama visa dienos metu gauta informacija, pailsima psichologiškai, sumažinamas streso hormono (kortizolio) lygis kraujyje. Miegas mums padeda pasiruošti kitos dienos veiklai. Saugęs žmogus privalo miegoti nemažiau 7-8 valandas.
Kai blogai išsimiegama arba išsimiegama nepakankamai, atsiranda tokie simptimai kaip:
· Sunkus susikaupimas;
· Padidėja dirglumas;
· Mieguistumas dienos eigoje;
· Prarandamas budrumas;
· Sulėtėja reakcija.
Asmenys turintys miego sutrikumų dažnai naudoja vienokius ar kitokius maisto papildus miego gerinimui. Kol papildai neturėtų būti pagrindine problemos sprendimo priežastimi, pirmiausia yra rekomenduojami natūralūs sprendimo būdai, kaip:
· Meditacija prieš miegą;
· Įvairių minčių prieš miegą kontroliavimas;
· Tam tikros miego pozos išnaudojimas, greitesniam užmigimui ir miego kokybei;
· Bet kokio maisto ir tam tikrų stimuliuojantį poveikį turinčių gėrimų (pvz., kofeinas) atsisakymas kelios valandos prieš miegą;
· Įtraukiant natūralias medžiagas miego gerinimui, kaip valerijonas, raudonoji ir ramunėlių arbata.
Tačiau, jeigu šie natūralūs metodai Jums nepadeda, galima rinktis vartoti saugius maisto papildus miego gerinimui. Dar visai neseniai, sportininkų tarpe tikru atradimu tapo GABA, L-Teaninas, Magnis ir ZMA papildai, kurie padeda netik atsipalaiduoti, bet ir pagerinti miego kokybę bei normalizuoti miego ciklus. Yra kitų, efektyvių preparatų miego gerinimui, tačiau jų neminėsime, kadangi yra lydimi daugybės šalutinių poveikių ir dažniausiai yra priskiriami vaistų grupei, o kai kurie jų būna net receptiniai.
GABA
Maisto papildas GABA – dar visai neseniai rinką sužavėjusi medžiaga vis dar nuodugniai tiriama, tačiau jau dabar yra aišku, kad ji neturi praktiškai jokių pašalinių poveikių ir yra efektyvi miego sutrikimams mažinti. Ji priskiriama neurotransmiterių grupei, veikianti kaip neuromediatorius centrinėje nervų sistemoje, kurią sudaro nugaros ir galvos smegenys. GABA smegenyse susidaro iš glutamato ir veikia slopinančiai, ko pasekoje atsipalaiduojama. Tai yra esminis faktorius, norint greitai užmigti, išvejant nereikalingas, stimuliuojančiai veikiančias mintis. Tokie sutrikimai, kaip nerimo būna nustatomi dėl nepakankamo GABA kiekio smegenyse, todėl šie papildai gali būti ypač efektyvūs. Nors dauguma vaistų veikia panašiai ir rodosi, tai turėtų būti lydyma daugybės pašalinių poveikių, visgi gryni GABA papildai netik, kad gali būti veiksmingi, bet ir neišdarko smegenų cheminės struktūros. Kitaip tariant, GABA net neveiks, jeigu Jūs neturite mažo jos kiekio. Organizmas iš šio maisto papildo įsisavina tik tiek, kiek reikia, ko pasekoje vaistinės kilmės produktai įsisavina perteklinai ir yra lydimi daugybės šalutinių poveikių.
L-Teaninas
L-Teaninas turi lygiai tokį patį poveikį, kaip ir GABA. L-Teaninas padeda atsatyti GABA receptorius smegenyse ir blokuoti perteklinį glutamato prisirišimą prie jų. L-Teaninas yra natūrali amino rūgštis, randama žaliosios arbatos lapuose.
ZMA ir Magnis
ZMA ir Magnis – tai panašūs produktai, tiesa, ZMA produkto formulę sudaro magnis, cinkas ir vitaminas B6, kurie kartu apjungti, turi nuostabų sinergetinį poveikį. Tiek magnis, tiek ZMA padeda pagerinti miego kokybę, atpalaiduoti raumenis ir sumažinti streso sukeltus padarinius. Magnis ir ZMA aktyvina parasimpatinę nervų sistemą, kuri yra atsakinga už atpalaiduojantį efektą žmogaus organizme. Taip pat, šie maisto papildai padeda surišti GABA amino rūgštį su smegenyse esančiais jos receptoriais.