Kolageno tipai 1, 2 ir 3: pagrindiniai skirtumai ir efektyvumas

Kolageno tipai 1, 2 ir 3: pagrindiniai skirtumai ir efektyvumas

Autorius: Artūras Data: 22/10/2022 Peržiūros: 1804 Komentarai: 0

Nors yra 28 kolageno tipai, dažniausiai papilduose naudojami tipai yra 1 tipas, 2 tipas, 3 tipas. Šie kolageno tipai būna trijų skirtingų formų, kurios yra naudingos organizmui. Hidrolizuotas kolagenas (kolageno peptidai, kolageno milteliai, kolageno hidrolizatas ir hidrolizuota želatina), želatina ir nedenatūruotas II tipo kolagenas (UC-II).

Manoma, kad organizmui lengviausia panaudoti hidrolizuotą kolageną, nes tai labiausiai skaidoma baltymo forma. Želatinos kolagenas gaminamas verdant kolageną ir yra pagrindinė kolageno forma. UC-II yra mažiausiai skaidoma kolageno forma, kurią organizmui labai sunku suskaidyti.

Kolageno tipai skiriasi priklausomai nuo gyvūnų. Galvijų kolageno sudėtyje yra 1 ir 3 tipo. Galvijų kolagenas yra atsakingas už odos elastingumą ir drėkinimą. Jūrinio kolageno sudėtyje yra 1 ir 3 tipo. Jūrinis kolagenas vis dar nėra iki galo ištirtas, tačiau manoma, kad jis gali pagerinti odos ir kremzlių sveikatą. Nors vis dar reikia daugiau tyrinėti jūrinį kolageną, nauda gali būti apsauga nuo UV spindulių, jaunatviška oda ir gijimas. Vištienos kolageno sudėtyje yra 2 tipo, taip pat kiaušinio lukšto membranos kolageno, kurio sudėtyje yra 1 ir 5 tipų. Vištienos kolagenas gali palaikyti organizmo uždegiminį atsaką, kuris gali padėti palaikyti sąnarių, kremzlių ir raiščių sveikatą.

Kolagenas sudaro beveik 30% visos kūno baltymų masės ir 60% kremzlių. Sulaukus 30 metų, kolageno gamyba organizme sulėtėja ir pradeda mažėti, todėl oda tampa plonesnė, sausesnė ir mažiau elastinga. Kolageno papildų vartojimas, atsižvelgiant į pageidaujamą rezultatą, gali padėti sumažinti kolageno praradimo poveikį.


1 tipo kolagenas


1 tipo kolagenas yra labiausiai paplitęs kolageno tipas, natūraliai randamas organizme. Jis sudaro 90% organizmo kolageno atsargų ir randamas tiesiai po odos paviršiumi dermoje. 1 tipo kolageno galima rasti daugumoje papildų tipų, nes jis gali turėti daug naudos.

1 tipo kolagenas randamas galvijų, jūrų ir kiaušinių lukštų membranose. Dabartiniai 1 tipo kolageno galimo biomedicininio panaudojimo tyrimai rodo, kad jis gali būti naudojamas kaulų mineralinių kristalų branduolių susidarymui ir vystymuisi padidinti. Nors reikia atlikti daugiau tyrimų, daugelis vartotojų, pasikalbėję su gydytojais, renkasi 1 tipo kolageną kaip priedą kartu su sveikos gyvensenos pasirinkimu, siekdami palaikyti sveikus plaukus, nagus ir odą.


2 tipo kolagenas


2 tipo kolageno yra tiek jūros, tiek vištienos produktuose. Dabartiniai 2 tipo kolageno veiksmingumo tyrimai yra netokei išsamūs, tačiau preliminarūs tyrimai, atlikti su kelio osteoartritu sergančiais žmonėmis, parodė sumažėjusi skausmo lygį naudojant 2 tipo kolageną kartu su acetaminofenu. 2 tipo kolagenas taip pat yra lengviau įsisavinamas organizmo, gali lengviau skaidyti ir įsisavinti šios formos kolageną lyginant su 1 tipo.

Nors 2 tipo kolagenas gali padėti sumažinti sąnarių skausmą, vis dar reikia atlikti daugiau susijusių tyrimų, ​​kaip sveika sąnarių uždegimo reakcija, pažeistos sąnario kremzlės atstatymas ir judesių amplitudės padidėjimas. Žmonės, alergiški žuviai ar vištienai, prieš vartodami papildus, kurių sudėtyje yra 2 tipo kolageno, turėtų pasitarti su gydytoju.


3 tipo kolagenas


3 tipo kolagenas yra antras labiausiai paplitęs kolageno tipas, natūraliai randamas organizme. Šis kolageno tipas išsiskiria iš kitų dėl savo išskirtinės alfa grandinės. Kiti kolageno tipai turi kelias alfa grandines. Manoma, kad kartu su 1 tipo kolagenu 3 tipo kolagenas palaiko sveiką žarnyną, raumenis, kraujagysles ir gimdą. Labiausiai paplitęs 3 tipo kolageno šaltinis natūraliai yra aptinkamas jautienoje.

Nors kai kurie tyrimai rodo, kad organizmas gali panaudoti 3 tipo kolageną, kad padėtų kovoti su uždegiminėmis ligomis, organizmas naudos aminorūgštis bet kokiu būdu, kurių jam reikia, o tai reiškia, kokį vaidmenį šiame procese gali atlikti papildai. Tam tikro kolageno papildo vartojimas tam tikroms kūno vietoms nebūtinai bus sėkmingas.

Žymos: kolagenas, kolageno tipai,

Komentarai

Rašyti komentarą